Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Ostatni dzwonek dla mieszkańców, którzy chcieliby taniej wykupić mieszkanie komunalne w Ełku. Od nowego roku zmniejszą się bonifikaty przy wykupie tych mieszkań.

Obecnie obowiązuje 90 procentowa bonifikata. Od stycznia będzie ona wynosiła 50 procent. Wyjątkiem będzie sytuacja, kiedy najemcy z danej kamienicy wspólnie wystąpią o wykup mieszkania zostanie udzielona im bonifikata 80 procentowa. Taka sytuacja jeszcze się nie zdarzyła.

- Przy dużych bonifikatach dochodziło do spekulacji związanych z obrotem wtórnym lokalami komunalnymi, stąd zmiana stawki - tłumaczy Sławomir Chilicki naczelnik wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Ełku.

Zainteresowanie ełczan wzrosło. Dotychczas o wykup lokalu komunalnego wpłynęło o 50 wniosków więcej niż w roku ubiegłym. Od 1990 roku do chwili obecnej w Ełku zostało sprzedanych ponad 1800 mieszkań komunalnych. W zasobach miasta jest jeszcze prawie drugie tyle lokali.
Do końca tego roku zostanie oddanych do użytku 55 nowych mieszkań komunalnych. Znajdą się one w pokoszarowym budynku przy ulicy Kościuszki w Ełku, który jest właśnie modernizowany. Będą miały powierzchnię od 40 do 100 metrów kwadratowych. Znajdzie się tam również 11 lokali usługowych.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego