Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Nawet 2 lata trzeba czekać na operację zaćmy w 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku. Komenda szpitala rozważa wprowadzenie zabiegów płatnych.

Szpital wojskowy jest jedynym miejscem w Ełku, gdzie przeprowadzane są tego typu zabiegi. Rocznie w placówce przeprowadza się ponad 860 zabiegów leczenia tego schorzenia oka. Jednak zapotrzebowanie jest o wiele większe.

Pacjenci muszą czekać w długich kolejkach ze względu na zbyt niskie limity nałożone przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Udało się co prawda podwyższyć limit wykonywanych operacji z 50 do 75 zabiegów miesięcznie dzięki pozyskaniu dodatkowych pieniędzy z NFZ-tu, ale to i tak kropla w morzu potrzeb, poinformował Jarosław Guberski zastępca komendanta 108 Szpitala Wojskowego w Ełku.

Zaćma, czyli zmętnienie soczewki oka dotyka najczęściej osoby starsze. Zbyt długie oczekiwanie na zabieg uniemożliwia tym osobom normalne funkcjonowanie oraz zwiększa szanse powikłań, powiedział Andrzej Gierczak ordynator oddziału okulistycznego 108 Szpitala Wojskowego w Ełku.

Komenda szpitala rozważa wprowadzenie płatnych zabiegów zaćmy. Miałaby się tym zająć prywatna firma. Koszt takiego zabiegu jest jednak bardzo wysoki. Za zoperowanie jednego oka trzeba będzie zapłacić około 3 tysięcy złotych.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego