Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Na razie są bezkarni, ale to się wkrótce zmieni. Mowa o osobach, które bez stosownego zezwolenia handlują na ulicach Ełku.

W sobotę weszła w życie nowelizacja kodeksu wykroczeń. Zgodnie z nowymi przepisami handel poza miejscem do tego przeznaczonym, podlega karze grzywny od 20 do 500 złotych. W przypadku, gdy sprawa trafi do sądu kara może wzrosnąć do 5 tysięcy złotych.

Do soboty opłaty karne na nielegalnych handlarzy nakładał zarządca terenu, teraz zajmie się tym straż miejska. Nowością jest również to, że strażnik interweniujący może zdecydować o zajęciu towaru, nawet jeżeli nie jest on własnością osoby popełniającej wykroczenie.

Pomimo wejścia w życie nowych przepisów, strażnicy na razie pozostają bezradni. To dlatego, że brakuje odpowiedniego rozporządzenia szefa MSWiA. Dopiero po jego ukazaniu się będziemy mogli nakładać mandaty - poinformował Krzysztof Skiba komendant Straży miejskiej w Ełku. Wysokość nakładanych na nielegalnych handlarzy ulicznych mandatów będzie uzależniona od kilku czynników. Jak dodał Skiba nie będą karani drobni handlarze, którzy przy pasie drogowym sprzedają np. kwiaty czy warzywa.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego