Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Od nowego roku za wodę i odprowadzanie ścieków zapłacimy więcej.

Od pierwszego stycznia opłaty wzrosną o 6% - gospodarstwo domowe za metr sześcienny poboru wody i odprowadzania ścieków zapłaci 7 zł 61 groszy natomiast pozostali odbiorcy 8 zł 39 groszy. Do cen należy doliczyć podatek VAT.

W przeliczeniu na gospodarstwo domowe składające się z 4 osób podwyżka wyniesie średnio 5 złotych miesięcznie.

Ełckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji złożyło Radzie Miasta projekt zakładający podwyżkę ośmioprocentową. Prezydent po konsultacji z prezesem spółki zaproponował jej zmniejszenie o 2 procent. Uchwałę w takim kształcie przyjęli radni - poinformował Artur Urbański zastępca prezydenta miasta.

Podwyżka ceny wody wywołała dyskusję wśród radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Prawa i Sprawiedliwości.

Radni lewicy choć nie są za podnoszeniem cen wody uchwałę poparli. Musimy wziąć pod uwagę projekt, który realizuje PWiK - mówił Jerzy Czepułkowski przewodniczący radnych z klubu SLD. Mowa o wartej prawie 100 mln złotych inwestycji polegającej na wymianie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, do której dokłada PWiK.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali natomiast podwyżkę inflacyjną wynoszącą około 4 procent. Żeby odciążyć mieszkańców miasto mogłoby zrezygnować z jednej z letnich imprez, a środki przekazać PWiK - mówił Michał Tyszkiewicz radny Prawa i Sprawiedliwości. Propozycja radnych PiS-u nie zyskała jednak poparcia pozostałych rajców.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego