Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 10 grudnia 2023 roku, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Szkoły Celne w Ełku
W październiku 2011r. pracownicy PT KRUS w Ełku przeprowadzili szkolenia informacyjno - instruktażowe dla uczniów klas II szkół gimnazjalnych z terenu działania Placówki z zakresu BHP w gospodarstwie rolnym. W trakcie szkoleń w Gimnazjach w Woszczelach i Stradunach odbyły się prezentacje filmu pt. "Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym". Omówione zostały także podstawowe zasady ochrony zdrowia i życia podczas prac w gospodarstwie rolnym. W Gimnazjach w Pisanicy, Kalinowie, Starych Juchach oraz Wiśniowie Ełckim w trakcie szkoleń odbyły się pokazy praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w wykonaniu uczniów i instruktora Szkoły Policealnej "Medyk" w Ełku oraz ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z Prostek, Kalinowa i Starych Juch. W szkoleniach wzięło udział ogółem 229 uczniów, którzy później wzięli udział w konkursie nt."BHP w gospodarstwie rolnym" oraz działalność KRUS.


Powiększ zdjęcie
W I etapie konkursu przeprowadzonego w Szkołach uczniowie rozwiązywali testy. Troje uczniów z każdej szkoły, z najwyższą liczbą punktów, zakwalifikowało się do drugiego etapu - łącznie 18 uczniów.W dniu 25 listopada o godz. 9.00 w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Ełku odbył się II etap i finał konkursu wiedzy dla uczniów Gimnazjów pt. "Bhp w gospodarstwie rolnym" oraz działalność KRUS.

Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na pytania w formie testu. Laureatami konkursu zostali: Dominika Skowrońska z Gimnazjum w Kalinowie oraz Paula Juszkiewicz i Adrian Karwowski z Gimnazjum w Wiśniowie Ełckim. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Dariusz Mońko
PT KRUS EłkMaster Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego