Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Nowoczesny wygląd zyskało Ełckie Centrum Kultury. Remont, który rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku, właśnie dobiega końca.

W ramach inwestycji m.in. zmieniono elewację, wymieniono okna oraz powiększono Galerię Ślad. Wyremontowana została również sala widowiskowa.

Modernizacja Ełckiego Centrum Kultury możliwa była dzięki projektowi unijnemu, który był realizowany wraz z litewskim Alitusem. W przyszłym tygodniu planowany jest odbiór inwestycji.

Budynek z lat siedemdziesiątych już nie straszy wyglądem - powiedziała Beata Makuch dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. To nie koniec inwestycji, które mają poprawić wygląd Ełckiego Centrum Kultury. Placówka zamierza pozyskać kolejne środki unijne na zagospodarowanie terenu wokół ECK-u - dodała Makuch.

Na tyłach Ełckiego Centrum Kultury powstaje amfiteatr, który pomieści około 1400 widzów. Jego budowa zakończy się w czerwcu przyszłego roku.

Wartość projektu modernizacji ECK-u to 3 mln 200 tysięcy zł. 65 procent to dofinansowanie unijne, reszta pochodzi z budżetu miasta.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego