Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Miasto Ełk i Gmina Ełk laureatami konkursu "Samorządowy Lider Edukacji".

Certyfikat przyznawany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego samorządom wyróżniających się szczególną, ponadprzeciętną aktywnością na rzecz rozwoju edukacji na poziomie lokalnym.

Nagrody, podczas uroczystej gali na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odebrali prezydent miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz wójt gminy Ełk Antoni Polkowski.

W I edycji projektu "Samorządowy Lider Edukacji" zainteresowanie konkursem wykazało blisko 170 gmin i powiatów z całej Polski. W programie certyfikacji wystartowały powiaty i gminy wszystkich typów: gminy wiejskie, gminy wiejsko - miejskie i miejskie. Wśród laureatów znalazło się 68 samorządów.

Komisja konkursowa oceniała w szczególności skalę i jakość wsparcia samorządu na rzecz rozwoju infrastruktury edukacyjnej, skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na rozwój edukacji i szkolnictwa, innowacyjność i oryginalność działań w sferze rozwoju edukacji oraz jakość oferty edukacyjnej gminy lub powiatu.

Organizatorem konkursu była Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Komisji konkursowej przewodniczył prof. dr hab. Dariusz Rott - członek Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej. Patronat nad konkursem objęli prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz Bronisław Dutka, Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

"Unia stawia na kapitał ludzki a więc na jakość kształcenia (..) to gminy i powiaty są szczególnie zaangażowane w rozwój edukacji, cieszy mnie że państwa działania uzyskały wysoką ocenę jury" - napisał Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek w liście skierowanym do nagrodzonych.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego