Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
W Urzędzie Miasta Ełku odbyło się dzisiaj spotkanie przedstawicieli firm działających w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Ełku z przedsiębiorcami z Obwodu Kaliningradzkiego.

Na spotkaniu w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku spotkali się reprezentanci firm działających w Ełku oraz przedstawiciele rosyjskich firm. Gospodarz spotkania, prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz przedstawił gościom z Rosji zalety inwestowania w Ełku, a wiceprezes SSSE Wojciech Kierwajtys przedstawił osiągnięcia gospodarcze i ekonomiczne w funkcjonowaniu podstrefy w Ełku.

Ze strony rosyjskiej głos zabierała Pani Elena Romanowa Wiktorowna, która pogratulowała osiągnięć ekonomicznych ełckiej strefy, natomiast konsul RP w Kaliningradzie Pan Zbigniew Świerczyński podziękował za zorganizowanie międzynarodowej konferencji w Ełku.

Przedstawiciele ełckich firm przekonywali Rosjan do wspólnego kooperowania i inwestowania w naszym mieście. Następnie goście zwiedzili Ełk, powstającą infrastrukturę Techno - Parku oraz zapoznali się z funkcjonowaniem firmy z branży oświetleniowej Luxima Sp. z. o. o. oraz Impress-Decor Polska Sp. z. o. o. produkującą najwyższej klasy papiery dekoracyjne używane na całym świecie.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego