Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Rozstrzygnięto konkurs na prowadzenie całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej w Ełku.

Na kolejne pięć lat Zarząd Powiatu w Ełku powierzył to zadanie Caritas Diecezji Ełckiej. Dom św. Faustyny - "Pomocna Dłoń" Caritas Diecezji Ełckiej zapewnienia całodobową opiekę i wychowanie, prowadzi zajęcia socjalizacyjne i terapeutyczne oraz przygotowuje wychowanków do życia w społeczeństwie.

Placówka powstała w sierpniu 2006 roku, po restrukturyzacji Domu Dziecka im. Grzegorza Aleksandrowicza w Ełku. Dom Św. Faustyny "Pomocna Dłoń" dysponuje 74 całodobowymi miejscami, a w jego ramach wyodrębnia się autonomiczne formy organizacyjne: grupy socjalizacyjne, mieszkania usamodzielnienia oraz grupy wsparcia dziennego. Na przestrzeni poprzednich pięciu lat powstały 3 mieszkania usamodzielnienia, gdzie młodzież uczy się funkcjonowania w dorosłym życiu, zdobywają praktyczne umiejętności w zakresie prowadzenia domu oraz racjonalnego zarządzania finansami.

Nadzór nad placówką sprawuje Starosta Ełcki oraz Wojewoda Warmińsko- Mazurski. Kwota dotacji z budżetu powiatu ełckiego na rok 2012 wynosi 2 082 981 zł, w przeliczeniu na jednego wychowanka to 2 345,69 zł miesięcznie.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego