Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 29 marca 2023 roku, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoły Celne w Ełku
Mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas Świąt Bożego Narodzenia ełccy policjanci rozpoczęli dziś wzmożone działania prewencyjno - kontrolne pn. "Bezpieczny Weekend - Grudzień 2011". Na drogach powiatu pojawią się wzmożone patrole, które czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżnych.

Ze względu na zwiększone zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie świątecznym na drogach naszego powiatu pojawią się wzmożone patrole. Funkcjonariusze w czasie codziennej służby będą zwracać uwagę na wszystko, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Będą kontrolować stan trzeźwości kierowców oraz reagować na wszelkie przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

Policjanci apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, że zimowa aura może być bardzo zdradliwa, a na drogach może być ślisko.

Wiele osób wyjedzie na święta do swoich rodzin. Pamiętajmy wówczas o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkań lub domów. Włamywacze nie świętują, wykorzystując kilkudniową nieobecność domowników. W tej sytuacji ważne jest prawidłowe zabezpieczenie okien i drzwi. Warto też poinformować o wyjeździe zaufanego sąsiada i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego