Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
W Ełku powstanie jednak filia Ośrodka Adopcyjnego. Pod koniec ubiegłego roku pojawiła się groźba, że realizacja tego przedsięwzięcia nie dojdzie do skutku.

Mimo problemów finansowych Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego dopełni wszelkich starań, by w lutym uruchomić ełcką filię, poinformowała Wiesława Przybysz dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Województwo Warmińsko Mazurskie pozyskało jedynie 300 tysięcy złotych z budżetu państwa na utworzenie nowych ośrodków adopcyjnych w Elblągu i Ełku. Kwota, o którą wnioskował Marszałek województwa Warmińsko- Mazurskiego to 1 mln zł.

Powstanie ośrodka to bardzo dobra wiadomość dla ełczan planujących adopcję. Dzięki utworzeniu w mieście filii Ośrodka Adopcyjnego wszystkie formalności potrzebne do adopcji będzie można załatwić na miejscu, bez konieczności wyjazdów do Olsztyna.

Przypomnijmy, że zgodnie z nową ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej 1 stycznia przestał funkcjonować Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Diecezji Ełckiej.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego