Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 4 października 2023 roku, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Szkoły Celne w Ełku
Rozmowy nie przyniosły porozumienia. Władze powiatu ełckiego nie zmieniły stanowiska w sprawie likwidacji Zespołu Szkół nr 3 w Ełku.

Dzisiejsze rozmowy włodarzy z uczniami i nauczycielami nie przyniosły porozumienia. Obie strony przedstawiły swoje stanowiska, porozumienia jednak nie osiągnięto. Uczniowie nie kryli rozczarowania.

Starosta ełcki Krzysztof Piłat podkreśla tymczasem, że zmiany w szkolnictwie zawodowym są nieuniknione. Zapewnia również, że uczniowie na nich nie ucierpią. Plany likwidacji Zespołu Szkół nr 3 wynikają ze względów ekonomicznych.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu uczniowie i nauczyciele zorganizowali pikietę. Uzbrojeni w transparenty protestowali przeciwko likwidacji placówki. Efektem protestu było ustalenie terminów spotkań władz powiatu z nauczycielami, uczniami i ich rodzicami.

Dzisiejsze rozmowy nie wniosły jednak do sprawy nic nowego. Na jutro w siedzibie Starostwa zaplanowano kolejne spotkanie, tym razem z rodzicami uczniów.

Zgodnie z planami powiatu po likwidacji Zespołu Szkół nr 3 w Ełku, w budynku przy ulicy Koszykowej miałoby powstać Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

O losach szkoły zadecydują radni powiatowi, najpóźniej podczas lutowej sesji.

iS (na podst. Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego