Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Około 40 tysięcy zł zebrał ełcki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To wstępny wynik akcji. Ostateczną kwotę poznamy za kilka dni. Zliczone dotychczas pieniądze pochodzą z puszek, z którymi kwestowali dziś na ulicach miasta wolontariusze oraz z licytacji. W ubiegłym roku zebrano 37 tysięcy złotych.

Podczas tegorocznej zbiórki WOŚP w Ełku, dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Na stacji PKP w Ełku najmłodsi mogli usiąść za sterami szynobusu. W Ełckim Cetrum Kultury odbyły się m.in. pokazy sztuk walki oraz koncert Zespołu Szkół Muzycznych. Na koncercie finałowym w sali Zebra wystąpiły rockowe zespoły Elkstone, Bombshelter, Emaptic, Deat Courier i Complane. Tradycyjnie o godzinie 20 ełcki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyło światełko do nieba.

Jak co roku ełczanie wzięli udział w licytacji na rzecz WOŚP. Można było kupić m.in. rękawice federacji KSW, piłkę z logo Ełku z podpisami prezydenta miasta oraz bohaterów serialu "Rodzinka.pl", lot paralotnią nad Ełkiem czy spotkanie z zespołem KULT.

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do ratowania wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego