Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
Za pobicie odpowie trzech mieszkańców gminy Prostki. Do zdarzenia doszło w poniedziałek niedaleko dworca PKP w Ełku.

9 stycznia funkcjonariusze patrolujący rejon PKS i PKP otrzymali zgłoszenie, że niedaleko dworca, trzech młodych mężczyzn bije leżącego na ziemi chłopaka. Zgłaszającym, był policjant, który widział całe zajście z balkonu swojego mieszkania.

Sprawcy, na widok radiowozu przestali kopać chłopaka i zaczęli uciekać. Policjanci dogonili ich i zatrzymali dwóch z trzech sprawców. Okazali się nimi 28-letni Dariusz Ż. oraz 23-letni Marcin K. Obaj napastnicy to mieszkańcy gminy Prostki. Funkcjonariusze dowieźli ich do komendy policji i zbadali na zawartość alkoholu w organizmie, mieli prawie po 2 promile. Trafili do policyjnego aresztu. W trakcie ich przeszukania okazało się, że Dariusz Ż. ma w reklamówce 29 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które jak oświadczył kupił na targu.

Dzięki relacji policjanta, który zgłosił interwencję udało się również zatrzymać trzeciego sprawcę, było to Paweł K. również mieszkaniec gminy Prostki.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło gdy stał on na przystanku ze swoją dziewczyną. Wtedy to na dworzec przyszli napastnicy i zaczęli zaczepiać jego dziewczynę. Chłopak stanął w jej obronie i dlatego został zaatakowany. Wszyscy trzej sprawcy bili go po twarzy, a gdy przewrócił się kopali po całym ciele. Zaatakowany chłopak, doznał licznych stłuczeń na całym ciele, miał brudne i mokre ubranie.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia, za co grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dariusz Ż. dodatkowo usłyszał zarzut za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego