Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Zespół Szkół Nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku jako jedna z 24 szkół w Polsce otrzymała z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wyróżnienie i statuetkę jako najaktywniejsza szkoła w projekcie "Dzień Przedsiębiorczości". W projekcie brało udział 650 szkół.

We wtorek przedstawiciele Szkoły uczestniczyli w Gali Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Podczas Gali zostały wręczone statuetki i dyplomy dla najaktywniejszych uczestników projektu, znalazły się wśród nich 24 szkoły.

Gala Przedsiębiorczości jest zwieńczeniem projektu "Dzień przedsiębiorczości" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Zespół Szkół Nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku uczestniczy w programie od samego początku - od 2004 r. Wtedy też Szkoła po raz pierwszy otrzymała wyróżnienie. W 2011 r. w realizację projektu zaangażowali się wszyscy uczniowie i przedsiębiorcy, by młodzi ludzie zdobyli wiedzę o funkcjonowaniu na rynku pracy. Przez jeden dzień byli pracownikami firmy, bądź instytucji i mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wybranym zawodzie.

W tym roku, Szkoła po raz kolejny włączy się realizację projektu. Tegoroczny "Dzień przedsiębiorczości" ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem "Działanie z pasją".

Powiat Ełk - ZS nr 6
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego