Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
W ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Ełku zaplanowano szereg spotkań informacyjno-edukacyjnych dla mieszkańców miasta. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w poniedziałek 23 stycznia o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta Ełku.

W dniach 23 - 28 stycznia 2012 r. przypadają obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie przy współpracy ze 108 Szpitalem Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Ełku przeprowadza akcje informacyjno - promocyjne w ramach realizacji Narodowego Programu Zwalczana Chorób Nowotworowych oraz rozwoju onkologii.

W poniedziałek 23 stycznia 2012 r. w godz. 12.00 - 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku odbędzie się spotkanie z onkologiem, pielęgniarkami środowiskowo-rodzinnymi oraz słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców miasta.

Celem spotkań jest budowa świadomości zagrożeń oraz edukacja w zakresie profilaktyki i leczenia raka szyjki macicy i innych chorób nowotworowych.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.


Harmonogram Obchodów Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy:

23 stycznia 2012 r.
godz. 12.00 - 14.00
Spotkanie edukacyjne w Urzędzie Miasta Ełku. W programie wykład kierownika WOK oraz lekarza onkologa z Przychodni Onkologicznej 108 Szpitala Wojskowego w Ełku.
godz. 12.00 - 15.00
Stoisko informacyjne w Urzędzie Miasta w Ełku: informatory, broszury, ulotki, gadżety promujące programy profilaktyczne, onkologiczne oraz informacje o dostępie do lekarza onkologa w 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku.

24 stycznia 2012 r.
godz. 9.00 - 11.00
Spotkanie informacyjno-edukacyjne dla pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Ełku. W programie wykład kierownika WOK oraz lekarza onkologa z Przychodni Onkologicznej 108 Szpitala Wojskowego w Ełku
godz. 13.00 - 17.00
Akcja promocyjna w Sklepie Kaufland w Ełku. Stoisko informacyjne z ulotkami, informatorami, gadżetami, broszurami na temat programów profilaktycznych i bezpłatnych badań profilaktycznych. Porady pielęgniarskie, punkt pomiaru cisnienia. Informacje o dostępie do lekarza onkologa w 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku. Porady pielęgniarskie, punkt pomiaru cisnienia. Informacje o dostępie do lekarza onkologa w 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku

25 stycznia 2012 r.
godz. 9.00 - 15.00
Punkt informacyjno-edukacyjny przy Przychodni w 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku. Stoisko z informatorami, broszurami, ulotkami na temat programów profilaktycznych. Punkt pomiaru ciśnienia wykonywany przez pielęgniarkę. Porady z zakresu czujności onkologicznej oraz informacje o dostępie do lekarza onkologa w 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku.


W trakcie obchodów Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy otwarte będą gabinety ginekologiczne w Ełku, realizujące program badań profilaktycznych w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego