Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Jesteś uczniem lub osobą bezrobotną w wieku od 15 do 25 lat, która nie ma pomysłu na zorganizowanie czasu wolnego podczas ferii zimowych? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do korzystania z usług Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Ełku.

Dysponujemy salą warsztatową i gabinetem doradcy zawodowego wyposażonymi w narzędzia multimedialne z bogatą bazą metodyczną. Do użytku młodzieży są: ciekawe poradniki dotyczące aktywności na rynku pracy, programy multimedialne do samobadania oraz planowania własnej kariery zawodowej, filmy szkoleniowe, gra komputerowa "Zagraj o przyszłość" oraz wiele innych atrakcyjnych dla młodego człowieka materiałów informacyjno - edukacyjnych.

Ponadto na terenie MCK OHP w Ełku znajduje się stanowisko komputerowe dla klienta z dostępem do Internetu i możliwością wydrukowania informacji edukacyjno - zawodowych czy wcześniej przygotowanych pod okiem doradcy zawodowego dokumentów aplikacyjnych. Atrakcją podczas ferii będzie możliwość zagrania w grę Max-career firmy Ecorys dostępną na popularnym serwisie społecznościowym Facebook. Gra została zaprojektowana tak by młodzi ludzie poprzez zabawę i rozrywkę mogli się uczyć. Autorzy gry chcą pokazać młodzieży jakie ścieżki mogą wybrać na drodze do swojego dorosłego życia. Poważne problemy, z którymi spotykają się na co dzień, pokazywane są tak, aby uczenie się i zarabianie pieniędzy stały się punktem wyjścia do dalszych przygód. Gracze mogą organizować imprezy, zajmować się swoimi zainteresowaniami i utrzymywać kontakty z przyjaciółmi w wirtualnej rzeczywistości małego miasta.

Dodatkowo w dniach 26 stycznia oraz 1 lutego od godz. 14.00 odbywać się będą warsztaty nt. "Odkrywanie swoich możliwości, umiejętności, zainteresowań i predyspozycji zawodowych" oraz "Jak skutecznie napisać CV oraz list motywacyjny?". Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy w biurze MCK OHP Ełku przy ulicy Mickiewicza 15, pok. nr 5 lub telefonicznie pod numerem 87 610 12 50.

MCK OHP w Ełku zostało utworzone przy współpracy z władzami lokalnymi w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Beata Różańska
Doradca zawodowy

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego