Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Gimnazjaliści mieszkający przy ulicy Wojska Polskiego do szkoły będą chodzić na osiedle Konieczki. Ełcki ratusz planuje zmienić obwody szkół w mieście.

Zmiany obejmą uczniów mieszkających na ulicach Gdańskiej, Sikorskiego, Mickiewicza i Wojska Polskiego. Ci, którzy mieszkają południowej części tego obwodu uczęszczać będą do Gimnazjum nr 1. Północna część skierowana zostanie do Gimnazjum nr 3 na osiedlu Konieczki.

- Zmiany spowodowane są przepełnieniem Gimnazjum nr 4 przy ulicy Grodzieńskiej i mniejszą liczbą uczniów w gimnazjum na os. Konieczki - poinformował Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku. Drugą placówką miejską, do której uczęszcza najwięcej dzieci jest Szkoła Podstawowa nr 5. Na osiedlu Jeziorna również planowana jest zmiana obwodów, ale trwają jeszcze konsultacje w tej sprawie i nie są znane szczegóły. Na razie budynek Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Kolbego pomieści wszystkich uczniów - dodał Urbański.

Nabór do szkół gimnazjalnych rusza już w kwietniu. Radni decyzję w sprawie zmiany obwodów szkół podejmą w lutym podczas sesji Rady Miasta.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego