Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
W związku z rozbiórką kamienicy przy ulicy Wojska Polskiego 75 od 3 kwietnia z ruchu drogowego wyłączony zostanie jeden pas jezdni.

Od 3 kwietnia wyłączony zostanie z użytku prawy pas jezdni ulicy Wojska Polskiego (w kierunku od ulicy Sikorskiego do centrum). Wyłączeniu ulegnie odcinek o długości ok. 20 metrów. Utrudnienia w ruchu potrwają tylko kilka dni. Jeszcze w tym tygodniu przywrócony zostanie normalny ruch prawym pasem.

Ze względu na zły stan techniczny budynek zostanie całkowicie rozebrany. Problemem jest między innymi usytuowanie budynku tuż przy krawędzi jezdni ulicy Wojska Polskiego, która jest jedną z najbardziej ruchliwych arterii komunikacyjnych w Ełku. Na kamienicę nieustannie oddziaływały drgania spowodowane przez pojazdy. Stan techniczny obiektu nie pozwalał na realizację jego modernizacji.

Po rozbiórce teren, na którym znajduje się kamienica, powiększy obszar rekreacyjno-sportowy tej części miasta. Jednocześnie poprawi się poziom bezpieczeństwa pieszych na przejściu, które zlokalizowane jest za zakrętem tuż za kamienicą. Odsłoni się również widok na jezioro ełckie oraz promenadę.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego