Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Szkoły Celne w Ełku
Drzewo było chore i powinno zostać wycięte - to opinia biegłego dendrologa powołanego przez ełcką prokuraturę w sprawie drzewa z promenady, którego spadający konar zabił mieszkańca Ełku.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w lutym tego roku. Spacerujący ełcką promenadą w okolicach Zespołu Szkół nr 3 mężczyzna został przygnieciony 14 metrowym konarem. Zginął na miejscu. 43-latek prowadził wózek z kilkumiesięczną córką. Na szczęście dziecku nic się nie stało.

Z ekspertyzy zleconej dla biegłego dendrologa przez ełcką prokuraturę, która prowadzi śledztwo wynika, że drzewo było poważnie chore i powinno już wcześniej zostać wycięte, poinformował Dariusz Piekarski szef Prokuratury Rejonowej w Ełku.

Zarządcą terenu, gdzie doszło do wypadku jest Urząd Miasta w Ełku. Ratusz przeprowadził dwie odrębne ekspertyzy dendrologiczne drzewa. Według powołanych przez Urząd Miasta dendrologów, przyczyną odłamania się konaru mogły być warunki atmosferyczne, poinformował Artur Urbański zastępca prezydenta Ełku.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Jednak nikomu nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów. Wciąż jest zbierany materiał dowodowy.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego