Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
Szkoły Celne w Ełku
Jest szansa, że budynek po byłej szkole specjalnej przestanie straszyć wyglądem. Chodzi o pustostan przy ulicy Piłsudskiego w Ełku. Po przeniesieniu uczniów do budynku przy ulicy Grajewskiej, stoi on pusty i niszczeje.

Kilka lat temu budynek został przekazany Prokuraturze Rejonowej w Ełku na nową siedzibę. Nie było jednak środków na jego remont. W ostatnim czasie Prokuratura Okręgowa w Olsztynie z budżetu państwa otrzymała ponad 300 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na opracowanie dokumentacji technicznej remontu budynków prokuratury w Ełku i Bartoszycach. W lutym została podpisana umowa z jednym z biur projektowych z Ełku. Dokumentacja techniczna ma zostać wykonana za około 3 miesiące.

Wtedy również poznamy całkowity koszt modernizacji - poinformował Jan Przybyłek szef Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Dodatkowo olsztyńska okręgówka w ramach konkursu organizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska stara się o środki na termomodernizację budynku przy ul. Piłsudskiego - dodał Przybyłek.

W tej chwili Prokuratura Rejonowa w Ełku ma swoją siedzibę przy ulicy Konopnickiej. Budynek jest stanowczo za mały - uważa Dariusz Piekarski szef ełckiej prokuratury. Brakuje miejsca dla archiwum jak również pomieszczeń do pracy prokuratorów. Przeprowadzka do budynku przy ulicy Piłsudskiego znacznie ułatwi pracę - mówi Piekarski.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego