Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
Za utrzymanie zieleni w mieście odpowiada Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Jego pracownicy przeprowadzili oględziny, na podstawie których stwierdzili, które drzewa należy usunąć.

Przy ełckiej promenadzie wycięto już 148 drzew, a 152 przycięto. Prace pielęgnacyjne prowadzone są również w centrum miasta. Tu przycięto 214 drzew, wycięto 24 chore i spróchniałe.

Prowadzone przez pracowników PUK-u kontrole wykazały, że po zimie wiele drzew przy promenadzie popękało, poinformował Artur Urbański zastępca prezydenta Ełku. W miejsce wyciętych drzew przy promenadzie zostanie posadzonych 175 nowych, dodał Urbański.

Na wiosenne wycinanie, przycinanie i sadzenie nowych drzew miasto wyda pół miliona złotych.

Przykładów na to jak tragiczny efekt mogą mieć zaniedbania w kontroli drzewostanu nie trzeba szukać daleko. Wystarczy przypomnieć wypadek z lutego tego roku, kiedy to na ełckiej promenadzie zginął mężczyzna przygnieciony przez konar. Z opinii dendrologa powołanego przez ełcką prokuraturę wynika, że drzewo było chore i powinno zostać usunięte. Postępowanie w tej sprawie jeszcze się nie zakończyło.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego