Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
27 kwietnia 2012 r. (piątek)
godz. 19.00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 20 zł / 25 zł
(przedsprzedaż/w dniu koncertu)


Ełckie Centrum Kultury zaprasza miłośników ambitnych dźwięków na koncert grupy "Maciej Fortuna Trio", której lideruje trębacz Maciej Fortuna. Razem z nim zagra jeden z najznakomitszych polskich kontrabasistów - Piotr Lemańczyk i perkusista Krzysztof Gradziuk.

Maciej Fortuna - trębacz, kompozytor, aranżer, dwukrotny laureat Jazz Top 2010 i 2011 w kategorii "Nowa Nadzieja" wg ankiety czytelników czasopisma Jazz Forum, do współpracy przy realizacji niniejszego projektu zaprosił doświadczonych muzyków: jednego z najznakomitszych polskich kontrabasistów - Piotra Lemańczyka oraz świetnego, wysoko cenionego w naszym kraju perkusistę - Krzysztofa Gradziuka.

W dniu 8 stycznia 2012 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Maciej Fortuna Trio - "Solar Ring". Tego dnia zespół w składzie: Maciej Fortuna (tp, fl), Piotr Lemańczyk (db) i Frank Parker (dr), zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, który można było usłyszeć na żywo na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia.

Muzyka Trio Macieja Fortuny to przede wszystkim ogrom niczym nieposkromionej energii, wyzwolonej siły i radości współtworzenia. W każdej nucie słychać świetny warsztat muzyków oraz ich doskonałe wzajemne rozumienie siebie. W ich muzyce można odnaleźć wszystko to, co decyduje o wyjątkowości i mocy jazzu. Kompozycje, które w większości stworzył Maciej Fortuna to zapadające w pamięć linie melodyczne, przy czym są one na tyle przestrzenne, że pozostawiają miejsce na rozbudowane improwizacje. To dzięki temu każdy koncert w wykonaniu zespołu jest unikatowy i niepowtarzalny. To muzyka wolności, oscylująca wokół rozmaitych stylistyk, dla których punktem wyjściowym i końcowym jest jazz. Dialog, który Fortuna, Lemańczyk i Gradziuk prowadzą ze sobą na scenie, przenosi słuchacza w świat zmysłowego odrealnienia, w podróż tam i z powrotem, pozostawiając go bogatszym o nowe doznania.

źródło: www.maciejfortuna.pl

iS (ECK)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego