Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku
Wójt Gminy Ełk Antoni Polkowski niewinny. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niegospodarności włodarza gminy.

Prowadzone od lutego ubiegłego roku postępowanie, nie wykazało, że wójt mógł narazić urząd na stratę prawie 750 tysięcy złotych.
Chodzi o pokoszarowy budynek, który gmina zakupiła na nową siedzibę za kwotę 1 500 000 zł.

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego miała wykazać, że wójt Antoni Polkowski zakupił budynek po zawyżonej cenie. To miało narazić budżet na straty. Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie CBA złożyło doniesienie w lutym ubiegłego roku.

Podczas śledztwa prokuratura powołała biegłego rzeczoznawcę z zakresu wyceny nieruchomości. Ten co prawda oszacował wartość budynku na kwotę niższą o 200 tysięcy od tej za którą urząd kupił nieruchomość, jednak jak zaznaczył ceny mogły w tamtym czasie kształtować się na wyższym poziomie. Stąd decyzja prokuratora o umorzeniu śledztwa, poinformował Mieczysław Orzechowski - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Dodatkowo kontrola funkcjonariuszy CBA objęła oświadczenia majątkowe pracowników gminy. I tu, okazało się, że były zastępca wójta i sekretarz gminy Ełk Tomasz Jaworski, podał nieprawdę składając swoje oświadczenie. Olsztyńska Prokuratura Okręgowa postawiła mu pięć zarzutów. Chodziło o oświadczenia majątkowe składane w latach 2008-2010. W tej sprawie prokurator uznał winę oskarżonego i skierował do Sądu Rejonowego w Ełku wniosek o warunkowe umorzenie postępowania, poinformował Orzechowski.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego