Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
W piątek, 20 kwietnia, o godzinie 9. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku filia w Ełku, odbędzie się otwarte spotkanie dotyczące zmian w systemie emerytalnym.

Na zaproszenie posła na Sejm RP Andrzeja Orzechowskiego w spotkaniu udział wezmą senator RP Marek Konopka oraz poseł RP Janusz Cichoń.

Na spotkaniu omówione zostaną najważniejsze przyczyny zrównania i podniesienia wieku emerytalnego oraz główne założenia reformy.

Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zapoznania się z założeniami dotyczącymi zmian w systemie emerytalnym. Następnie zaś wysłuchają wystąpień na takie tematy jak: ekonomiczne i demograficzne uwarunkowania systemu emerytalnego, założenia i efekty reformy emerytalnej oraz obecna i przyszła sytuacja panująca na rynku pracy.

Gospodarze spotkania, senator RP Marek Konopka i poseł RP Andrzej Orzechowski, jak i zaproszeni goście, postarają się odpowiedzieć na postawione pytania w trakcie spotkania.

Merytoryczna i nawet ożywiona dyskusja w efekcie pozwala na wyjaśnienie wielu spraw związanych z proponowanym zwiększeniem wieku emerytalnego. Akcje protestacyjne nie są sposobem na rozwiązywanie poważnych problemów - podkreśla poseł RP Andrzej Orzechowski, zapraszając tym samym na piątkowe spotkanie.

iS (biuro poselskie)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego