Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
28 kwietnia 2012 r. (sobota)
godz. 19.00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 20/25 zł
(przedsprzedaż / w dniu koncertu)


DEPRESJONIŚCI
Do pierwszego spotkania Jacka Bończyka i Zbyszka Krzywańskiego doszło w marcu 2002 roku we Wrocławiu, kiedy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej po raz ostatni zagrała Republika w spektaklu "Kombinat". Po dwóch latach wspólnych poszukiwań duet autorski Bończyk/Krzywański nagrał płytę "Depresjoniści" (EMI 2005), która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność. Wtedy też zaczął się krystalizować skład zespołu. Następne lata upłynęły B/K na działaniach teatralnych, a ich rezultatem są: "Terapia Jonasza" - spektakl lekko psychomuzyczny (Teatr Rozrywki w Chorzowie 2007), oraz płyta z piosenkami pod tym samym tytułem (Luna 2009). W tym czasie członkowie zespołu zajmowali się własnymi projektami. Bartek Gasiul komponuje i produkuje muzykę filmową oraz działa w grupie The Ślub. Kuba Nowak nagrywa debiutancki album z zespołem Blau Mari. Bończyk i Krzywański działają w teatrze jako spółka autorsko-realizatorska, czego owocem są spektakle "Obywatel. Historia z piosenkami Republiki" (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2008) oraz "Kot w butach" - bajka z piosenkami (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2009, a także Teatr Syrena w Warszawie 2010).

W ramach pracy nad wszystkimi projektami ustalał się ostateczny skład zespołu Bończyk/Krzywański, który wziął udział w nagraniach i działaniach koncepcyjnych "Ideologii snu" (Agora 2010). Płyta zyskała świetne recenzje, a zespół zagrał koncert w studio radiowej Trójki, który został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Następnym krokiem był występ na otwarcie Amfiteatru w Opolu (koncert Kowalska/Ciechowski i goście) oraz koncert "Projekt Republika" w ramach "Przystanku Woodstock". Zapis tego niezwykłego wydarzenia dla 500-tysięcznej widowni został właśnie wydany na dvd. "Przystanek Republika" (Złoty Melon 2011). W czasie przygotowań i prób przed Woodstock do zespołu dołączył nowy perkusista - Grzegorz Bauer, a zespół przyjął ostatecznie nazwę od pierwszej płyty – DEPRESJONIŚCI.
źródło: materiały promocyjne zespołu

SANDALESS
Sandaless to zespół, który powstał w styczniu 1997 w Ełku i funkcjonuje tam do dzisiaj. Jego obecny skład ukształtował się w kwietniu 2006 roku i tworzą go: Krzysztof Laszkowski (gitara i wokal), Rafał Poniatowski (gitara), Rafał Lemieszko (bas), Piotr Mikulski (perkusja) oraz gościnnie Karol Soroka (saksofon). Przez 12 lat swojego istnienia Sandaless zdążyli zagrać wiele koncertów w Polsce i za granicą (Rosja, Niemcy); uczestniczyli też w największych krajowych festiwalach - Hunter Fest, Jarocin, Magia Rocka, Kierunek Olsztyn. W maju 2006 zespół wszedł do studia i nagrał ep-kę "droga", która spotkała sie z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy - tak szybko się rozeszła że nie zdążyła trafić na półki sklepowe. Panowie z Sandaless tworzą niezwykłe dźwięki, umiejętnie mieszając ciężki rock z elementami reggae, ale nie tego słonecznego. Zdecydowanie bliżej im do kapel rock-metalowych. Niesamowite wrażenie robi również sam wokal, w którym jest niezwykła moc.

W czerwcu 2009 roku zespół wydał debiutancką płytę. Na płycie znalazło się 15 utworów, w tym "Ostatkiem sił", do którego powstał teledysk w reż. Jacka Kościuszko oraz wcześniej znane: "Masz ją w sobie", "Wizje" i "Moja Droga", a także "XXX" wyróżniony przez red. Piotra Kaczkowskiego z radiowej "Trójki". Płytę zamyka piosenka "Przetrwamy" do słów Wojciecha Młynarskiego, którą Sandaless zasłynął w konkursie Debiuty Opole 2008. Z pewnością twórczość ełckiej formacji wybija się ponad przeciętność.

Zespół najpełniej prezentuje swoje możliwości na koncertach, na których widoczna i słyszalna jest energia ich muzyki.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego