Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
Wraz z nadejściem okresu wiosennego na drogach pojawiło się więcej jednośladów. Niestety dla niektórych sezon zaczął się pechowo.

W czwartek około godziny 17.40 w Ełku na ulicy Bora Komorowskiego doszło do zderzenia się samochodu osobowego z motorowerem.
Motorower wyjeżdżając z ulicy Kolonia prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu samochodowi. W konsekwencji doszło do zderzenia się pojazdów. 16-letnia pasażerka jednośladu doznała złamania nogi. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Wraz ze wzrostem temperatur na polskich drogach pojawia się więcej jednośladów. Niestety brawura i brak wyobraźni niektórych kierowców doprowadza do bardzo poważnych zdarzeń, w tym także tragicznych.

W zeszłym roku w sezonie wiosenno-letnim na terenie powiatu ełckiego doszło do 40 kolizji oraz 21 wypadków z udziałem jednośladów, w których śmierć poniosły dwie osoby, a siedemnaście zostało rannych. Wina za te zdarzenia leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego. Różnica polega jednak na tym, że w przypadku nawet najmniejszej kolizji jednośladu z autem, to kierowca tego pierwszego ma najmniejsze szanse na nieodniesienie obrażeń. Dlatego policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego