Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku
Kwiaty pod obeliskiem w Miejscu Pamięci Saperskiej przy ulicy Kościuszki złożyły delegacje władz samorządowych, mundurowych i członkowie ełckiego koła Stowarzyszenia Saperów Polskich.

Dzień Sapera upamiętnia wydarzenia z 16 kwietnia 1945 roku. Wtedy to żołnierze I Armii Wojska Polskiego przystąpili do forsowania Odry i Nysy Łużyckiej. Oddano również hołd saperom, którzy poświęcili swoje życie dla rozminowywania terenów Warmii i Mazur.

Uroczystości dnia Sapera w Ełku co roku organizuje ełckie koło Stowarzyszenia Saperów Polskich, które obecnie liczy 25 członków. W szeregi stowarzyszenia wstąpiły dwie kolejne osoby, które dziś otrzymały legitymacje członkowskie.

- Staramy się podtrzymywać tradycje saperskie w naszym mieście - powiedział Zdzisław Stola prezes stowarzyszenia. Powojenne działania saperów w Ełku pamięta Stefan Węgłowski, przewodniczący Rady Miasta Ełku. Jak powiedział, dzięki tym żołnierzom nasze miasto mogło się rozwijać.

Ełckie koło Stowarzyszenie Saperów Polskich po zmianie nazwy Placu Sapera na Plac Jana Pawła II, wystosowało pismo do ełckiego ratusza o nazwanie jednej z ulic lub ronda imieniem Saperów Polskich. Rada Miasta przychyliła się do tego wniosku.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego