Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
Trwają przygotowania do budowy kolejnego miejskiego "Orlika". Będzie to już czwarty taki kompleks wybudowany przez Miasto Ełk. Powstanie w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012".

Tym razem kompleks boisk sportowych powstanie przy Szkole Podstawowej nr 4 im. prof. W. Szafera w Ełku. Obiekt do użytku oddany zostanie jeszcze w październiku tego roku. Wykonawcę prac wyłoni ogłoszony niedawno przetarg. Inwestycja może liczyć na dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (do 500 tys. zł).

Tradycyjnie do dyspozycji dzieci i młodzieży oddane zostaną dwa boiska: boisko do piłki nożnej (30m x 62m) o nawierzchni syntetycznej (sztuczna trawa) i drugie boisko wielofunkcyjne o powierzchni 613,11 m2 (pole gry 15,1m x 28,1m) z poliuretanową nawierzchnią. Sąsiednie elementy terenu oddzielą od płyty boiska betonowe obrzeża. Chodniki i ciągi komunikacyjne zostaną wykonane z kostki brukowej. Inwestycja przewiduje wyposażenie do piłki koszykowej, siatkowej, badmintona i tenisa. Powstanie również budynek socjalny, w którym znajdują się szatnie i łazienki. Teren kompleksu sportowego zostanie ogrodzony i oświetlony.

"Moje Boisko – Orlik 2012" to rządowy program skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa na terenie całego kraju budowane są wielofunkcyjne i ogólnodostępne boiska dla dzieci i młodzieży.

Takie obiekty przyciągają wielu dzieci i młodzież. Potwierdza to zainteresowanie jakim cieszą się 3 miejskie "Orliki" oddane do tej pory do użytku: przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi (ul. Kilińskiego), przy Szkole Podstawowej nr 5 (ulica M.M.Kolbe) oraz przy Zespole Szkół Samorządowych w Ełku (ul. Suwalska). Zapewne podobnie będzie z kolejnym 4 miejskim "Orlikiem".

Taka baza sportowa przyczynia się do popularyzacji zdrowego, aktywnego stylu życia i daje młodzieży możliwość pożytecznego zagospodarowania wolnego czasu.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego