Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
W dniach 21-22 kwietnia br. odbyły się w Olsztynie IV Wiosenne Targi Ogrodnicze "Pamiętajcie o ogrodach", których organizatorem był Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

W tegorocznej edycji zaprezentowało się 19 powiatów, których ekspozycje odwiedziło 25 tysięcy osób. Zwiedzający mogli zasmakować w naturalnej i tradycyjnej żywności charakterystycznej dla danego regionu, jak np. sery, wina, chleb, swojskie kiełbasy, mleko, konfitury. Każdy mógł zabrać ze sobą ulotki oraz foldery promujące turystykę wiejską powiatu oraz obejrzeć i kupić wyroby rękodzielnicze, przypatrując się jednocześnie jak są wytwarzane.

Starostwo Powiatowe w Ełku wraz z Powiatowym Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Ełku przygotowało stoisko, na którym odwiedzający mogli m.in. spróbować serów krowich, dżemów i wina z gospodarstwa agroturystycznego "Zatoka Wilków" w Makosiejach. Do skosztowania był również chleb z gospodarstwa agroturystycznego "Młynek" w Płocicznie oraz nalewki z Villi "Alle Gorło" w Starych Juchach. Pozytywną energią zarażał ludzi pan Mirosław Sawczyński, który promował Ełcką Kolej Wąskotorową oraz prezentował swoje ręcznie robione bociany.

Podczas targów zostały przeprowadzone konkursy w kategoriach: "Najciekawsze Stoisko", "HIT Targów", "Najciekawsza prezentacja oferty szkoły", "Rolnictwo to moja pasja" - konkurs fotograficzny, "Walory marketingowe produktu lokalnego", "Najciekawsza promocja stoiska powiatowego".

Powiat Ełcki zajął pierwsze miejsce w kategorii na "Najciekawsze Stoisko". Natomiast specjalne wyróżnienie dyrektora W-MODR w Olsztynie otrzymał Mirosław Sawczyński za ełckiego bociana ekologicznego w konkursie na walory marketingowe produktu lokalnego.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego