Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 4 czerwca 2023 roku, imieniny: Christy, Helgi, Karola
Szkoły Celne w Ełku
Rada Powiatu Ełckiego stanęła w obronie Telewizji Trwam.

Na dzisiejszej sesji radni przyjęli stanowisko dotyczące jednakowego traktowania podmiotów w procesie przyznawania koncesji na nadawanie programów na multipleksie cyfrowym.

Przypomnijmy, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji toruńskiej stacji takiego miejsca nie przyznała. To wywołało falę protestów wśród sympatyków Telewizji Trwam.

Wniosek o przyjęcie stanowiska przez Radę Powiatu złożyły kluby Dobra Wspólnego i Prawa i Sprawiedliwości. Poparło go 13 radnych, 1 był przeciw, pozostali nie głosowali.

Mariusz Laskowski z Dobra Wspólnego, uważa, że wszystkie media powinny być traktowane równo. Decyzja krajowej rady ogranicza dostęp widzów do Telewizji Trwam, mówił Laskowski. Wniosek o wyrażenie stanowiska w sprawie Telewizji Trwam poparł również Andrzej Zdanowski radny niezrzeszony - wolność słowa w demokratycznym kraju to podstawa - mówił Zdanowski.

Przeciwko uchwale zagłosował radny z SLD Tomasz Czepułkowski. Radni Platformy Obywatelskiej w ogóle nie wzięli udziału w głosowaniu. Takie sprawy nie należą do kompetencji Rady Powiatu, uważają Leszek Sobczak z PO i Tomasz Czepułkowski z SLD.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego