Ełk

Wiadomości Ełk

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty
Szkoły Celne w Ełku
Dobiegają końca prace przy budowie Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku.

Na ukończeniu są już budynki technoparku i hali produkcyjnej, które znajdują się u zbiegu ulic Przemysłowej i Podmiejskiej. To infrastruktura przygotowana dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą, usługową czy wytwórczą opartą na nowoczesnych technologiach przyjaznych środowisku, głównie z branży IT.

Budynki zostaną wyposażone w najpotrzebniejszy sprzęt, meble biurowe oraz komputery. Młody przedsiębiorca będzie miał 3 lata na rozwinięcie w technoparku swojej działalności. Następnie zobowiązany będzie do opuszczenia tego miejsca i udostępnienia go innym.

Oprócz budynku i hal produkcyjnych w skład technoparku wchodzi również ponad 20 hektarów terenów pod inwestycje. Jest szansa, że miejsce znajdą tam przedsiębiorcy, którzy rozwiną swoją działalność w technoparku. Ratusz planuje włączyć te tereny do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wszystko po to, by inwestorzy mogli skorzystać z ulg podatkowych, poinformował Kamil Buksa, zastępca prezydenta Ełku.

Koszt budowy Parku Naukowo-Technologicznego to ponad 22 miliony złotych. 50% tej kwoty pochodzi ze środków unijnych.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego