Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 10 grudnia 2023 roku, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Szkoły Celne w Ełku
W tym roku Ełcki Tydzień Obywatelski (6 - 13 maja) daje możliwość uczestniczenia w różnych prelekcjach, warsztatach czy grach. Będzie można poszerzyć wiedzę o aspektach prawnych zakładania własnej działalności, jak i potańczyć przy muzyce zespołów instrumentalnych. Zwieńczeniem tygodnia będzie Ełcka Majówka Pozarządowa, która odbędzie się w niedzielę 13 maja w Parku Solidarności.

Ełcki Tydzień Obywatelski i Ełcka Majówka Pozarządowa to hasła znane nie tylko wśród ełckich organizacji pozarządowych.

Początkowo wydarzenie obejmowało dwa dni, z których jeden polegał na warsztatach i szkoleniach dla liderów tych organizacji, drugi na prezentacji swojej działalności mieszkańcom miasta podczas pokazów i kiermaszów. Przełomowym był rok 2009 kiedy to Majówka Pozarządowa stała się bardziej aktywna, warsztatowa i angażująca, by w końcu w roku 2011 stać się zwieńczeniem całego Tygodnia Obywatelskiego. Dzień po dniu w całym Ełku i okolicach odbywały się różnego typu działania organizacji i grup nieformalnych, które wyszły w przestrzeń publiczną. Organizacje pozarządowe w tych działaniach od samego początku aktywnie wspierał Urząd Miasta Ełku współfinansując wydarzenia i pomagając w ich organizacji.

W tym roku Ełcki Tydzień Obywatelski daje szereg możliwości uczestniczenia w wydarzeniach takich jak prelekcje, warsztaty czy gry. Podczas Ełckiego Tygodnia Obywatelskiego będzie można zarówno dowiedzieć się o aspektach prawnych zakładania własnej działalności, jak i potańczyć przy muzyce instrumentalnych zespołów. Jednym z ważniejszych wydarzeń tegorocznej majówki będzie uroczyste otwarcie Kamienicy przy ul. Małeckich 3 z udziałem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, połączone z występami artystycznymi i możliwością odwiedzenia wszystkich organizacji, których siedziba mieści się w tym budynku.

Ełcka Majówka Pozarządowa
Zwieńczeniem tygodnia będzie Ełcka Majówka Pozarządowa, która odbędzie się w niedzielę 13 maja w godzinach 13.00 - 17.00 w Parku Solidarności.

Podczas Majówki można będzie zobaczyć na scenie utalentowane osoby z Ełku i okolic, które zaśpiewają, zatańczą i zagrają. W całym Parku rozstawione będą stoiska organizacji pozarządowych, które prezentować będą swój dorobek oraz zachęcać do włączenia się w ich działania. Odbędą się gry i konkursy z nagrodami oraz pokazy akrobatyczne i sztuk walki. Organizacje poczęstują także pysznymi wyrobami kulinarnymi oraz nauczą, jak udzielać pierwszej pomocy. Można będzie przejechać się zabytkowym motocyklem, czy rowerem, pograć w piłkarzyki, oddać krew w Krwiobusie i dowiedzieć się interesujących szczegółów o Funduszach Europejskich. Impreza zakończy się około godziny 17.00 wspólnym rytmem AGD Samba, który "zagrają" wszyscy chętni. Właśnie po to idąc do Parku Solidarności trzeba wziąć ze sobą elementy wyposażenia kuchni, takie jak garnki, patelnie, miski, by razem wystukać na nich prosty rytm.

iS (UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego