Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 10 grudnia 2023 roku, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Szkoły Celne w Ełku
W tym roku obchodzony jest jubileusz 20-lecia istnienia Diecezji Ełckiej. 12 maja o godzinie 15.00 na Placu Jana Pawła II w Ełku odbędzie się uroczysta msza święta dziękczynna.

Papież Jan Paweł II uroczystym dokumentem "Totus Tuus Poloniae Populus" w dniu 25 marca 1992 roku powołał do istnienia Diecezję Ełcką.
W międzyczasie, w 1999 roku - papież przyjechał do Ełku z pasterską wizytą.

Głównym punktem obchodów dziękczynnych za pierwsze 20 lat naszej Diecezji, będzie uroczysta Msza Święta na Placu Jana Pawła II w Ełku, która odbędzie się w dniu 12 maja (sobota) o godz. 15.00. Mszy przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jerzy Mazur SVD, Biskup Ełcki.

Diecezjalne dziękczynienie połączone będzie z Kongresem Ruchów i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej pod hasłem "Ruchy i Stowarzyszenia domem i szkołą komunii". Poszczególne ruchy i stowarzyszenia już od godziny 10 spotkają się tego dnia na modlitwach i konferencjach, goszczone w wyznaczonych parafiach miasta Ełku.

Przed dziękczynną Mszą świętą (o godz. 14.00) zaplanowano konferencję Ojca profesora Jacka Salija OP z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który podzieli się swoimi doświadczeniami pasterskimi o znaczeniu wspomnianych ruchów i stowarzyszeń kościelnych, i ich miejscu we Wspólnocie Kościoła.

O godz. 17.00 agapa i występ zespołu "40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach".

UM Ełk / Diecezja Ełcka
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego