Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Szkoły Celne w Ełku
W sobotę 2 czerwca odbędą się III Wyścigi Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim połączone z piknikiem rodzinnym.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w wyścigach. Wystarczy zebrać 18-osobową drużynę osób powyżej 14-ego roku życia, której przynajmniej 1/3 będą stanowiły kobiety. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zawodów 4 smocze łodzie (w tym jedną treningową) wyposażone w sterników, bębniarzy, wiosła oraz kamizelki asekuracyjne. Zawodnicy będą płynąć w trzech kategoriach: szkoły ponadgimnazjalne, służby mundurowe oraz kategoria otwarta, w której dotychczas uczestniczyli pracownicy jednostek samorządu terytorialnego, radni wszystkich szczebli samorządowych, pracownicy zakładów pracy z rodzinami i znajomymi oraz mieszkańcy powiatu ełckiego i ich goście.

Zgłoszenia do 23 maja do godziny 15.30 w Wydziale Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Ełku (pok. 390 i 396 na II piętrze) lub drogą mailową na adres informacje@powiat.elk.pl.

Start imprezy o godzinie 12 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku przy ulicy Grunwaldzkiej 10.

Piknik rodzinny
Dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w imprezie, ale na lądzie, również zaplanowano wiele atrakcji. Obok sceny zostanie rozstawiona ścianka wspinaczkowa oraz brama celnościowa – hit przed Euro 2012. Dzieci będą mogły pojeździć na kucyku i osiołku oraz poskakać na trampolinie lub poślizgać się na dmuchanej zjeżdżalni. Organizatorzy zaplanowali także grillowanie oraz bigos i grochówkę dla strudzonych w wyścigach smoczych łodzi. Imprezie towarzyszyć będą koncerty: szantowy i popowo-rockowy.


Organizatorem III Wyścigów Smoczych Łodzi jest Starostwo Powiatowe w Ełku przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku.

Patronat nad imprezą objęła ponownie Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej oraz Polsko-Chińskie Towarzystwo Gospodarczo-Kulturalne w Warszawie.

iS (Powiat Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego