Ełk

Wiadomości Ełk

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Szkoły Celne w Ełku
"Mamo, tato, bądźmy razem" to hasło tegorocznych Dni Rodziny w Ełku. W ramach obchodów, w dniach 25 maja - 3 czerwca przygotowano wiele atrakcji, zobaczymy między innymi: "Piknik z bajką", koncert Majki Jeżowskiej i Urszuli, Festyn Rodzinny, koncert operetkowy "W krainie uśmiechu". Dni Rodziny zakończy Marsz dla Życia i Rodziny z koncertem Kapeli Dzieci Naszych.


Program:

25 MAJA (piątek)
godz. 9.00 - Miejska Biblioteka Publiczna
Pikinik z bajką - międzyprzedszkolny turniej o tytuł najlepszego znawcy baśni.
Turniej dla przedszkolaków, spotkanie z pisarką - Wandą Chotomską; gry, zabawy w ramach VI Światowego Dnia Bajki.
godz. 16.00 - 19.00 - Plaża Miejska
Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Pływających Modeli Redukcyjnych, szczegółowy program »

26 MAJA (sobota)
godz. 9.00 - 19.00 - Plaża Miejska
Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Pływających Modeli Redukcyjnych, szczegółowy program »
godz. 9.00 - Centrum Pastoralno-Administracyjne (Plac Katedralny 1)
Historia poradnictwa rodzinnego - cele i zadania poradnictwa rodzinnego. Prelekcja autorstwa Małgorzaty Walaszczyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
godz. 15.00 - Centrum Pastoralno-Administracyjne (Plac Katedralny 1)
Jak integralnie pomóc rodzinie? - Panel dyskusyjny z udziałem specjalistów: psychologa, prawnika, terapeuty, duszpasterza.

27 MAJA (niedziela)
godz. 8.30 - 14.00 - Plaża Miejska
Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Pływających Modeli Redukcyjnych, szczegółowy program »
godz. 12.00 - 19.00 - Park Solidarności
II Festyn Rodzinny - gry i zabawy dla dzieci, koncerty, występy i pokazy grup i stowarzyszeń. W trakcie festynu pedagodzy uliczni i animatorzy z Ełku i innych miast Polski prowadzić będą zajęcia dla dzieci i młodzieży.
godz. 17.00 - Plac Jana Pawła II
Koncert Majki Jeżowskiej. W trakcie imprezy odbędzie się finał konkursu plastycznego "Moja mama jest najpiękniejsza". Poza tym wiele atrakcji dla dzieci - dmuchane ślizgawki, trampolina itp.
Majka Jeżowska - wokalistka obdarzona ciepłym głosem i temperamentem estradowym, autorka wielu przebojów "Najpiękniejsza w klasie", "Od rana mam dobry humor" i widowisk mzycznych "Majkowe studio nagrań", "Kochaj czworonogi", producentka muzyczna. Ma na swoim koncie platynową i kilka złotych płyt. Odznaczona Orderem Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

29 MAJA (wtorek)
godz. 18.00 - Ełckie Centrum Kultury
Kazimierz Kowalski "W krainie uśmiechu" - przeboje operowe, operetkowe i musicalowe.
Kazimierz Kowalski - polski śpiewak operowy (bas), związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista i wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Publiczności polskiej znany jest głównie dzięki telewizji, gdzie występował w m.in. w programach Dobry wieczór, tu Łódź lub Kazimierz Kowalski zaprasza (TVP1). Od 2000 roku I Programie Polskiego Radia prowadzi audycje, w których przedstawia sylwetki wybitnych polskich artystów, często już dzisiaj zapomnianych. Wymyślił i prowadzi (od 1997 roku) Festiwal Operowo - Operetkowy w Ciechocinku. Jest również jednym z twórców Polskiej Opery Kameralnej. Ukończył wydział wokalno-aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi (w klasie śpiewu Antoniego Majaka). W 1976 roku (na V roku studiów) wystąpił w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Tuluzie, gdzie zajął najwyższą trzecią nagrodę (nagrody 1 i 2 wówczas nie przyznano). W tym samym roku został solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie zadebiutował partią Kecala w Sprzedanej narzeczonej Smetany. W latach 1994-1997 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Wielkiego w Łodzi. Doprowadził wtedy do transmisji telewizyjnej na żywo, na cały świat - opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki. Dał się poznać jako dobry organizator, gdyż Teatr Wielki w Łodzi za jego dyrektorowania był jedną   nielicznych placówek teatralnych w ówczesnej Polsce przynoszących dochody. Od grudnia 2005 roku do listopada 2008 ponownie był dyrektorem artystycznym Teatru Wielkiego w Łodzi.

30 MAJA (środa)
godz. 9.00 - Ełckie Centrum Kultury
Eliminacje XVII Festiwalu Piosenki Dziecięcej ZŁOTA NUTKA 2012.
godz. 11.00 - Ełckie Centrum Kultury
Żabbing - przedstawienie uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej.
godz. 17.00 - Miejska Biblioteka Publiczna
Zdrowie siostry, mamy, babci - prelekcja nt. profilaktyki nowotworowej.

31 MAJA (czwartek)
godz. 9.00 - Ełckie Centrum Kultury
Eliminacje XVII Festiwalu Piosenki Dziecięcej ZŁOTA NUTKA 2012.
godz. 17.00 - Szkoła Artystyczna w Ełku
Z cyklu Artystyczne Czwartki, spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką sagi "Cukiernia pod Amorem" - po spotkaniu degustacja słodkich wypieków.

1 CZERWCA (piątek)
godz. 8.30 - Plac Jana Pawła II
VII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
Msza Święta w intencji rodzin, koncert Urszuli.
Urszula to jedna z najbardziej popularnych polskich wokalistek rockowych lat 80. i 90. W dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie i akordeonie. Uczęszczała także na zajęcia w lubelskim Studium Piosenki. W 1977 roku jako amatorka uczestniczyła w finale Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, zdobywając główną nagrodę - Złoty Samowar. Latem 1980 roku zaproszono ją do udziału na festiwalu w Sopocie, by towarzyszyła solistom w chórkach. W tym samym czasie wokalistka, wraz z Ryszardem Kniatem, nagrała 6 piosenek w stylu country oraz towarzyszyła Majce Jeżowskiej w nagraniu jej debiutanckiej płyty.
godz. 9.00 - Osiedle Północ II
Otwarcie placu zabaw
godz. 11.00 - Miejska Biblioteka Publiczna
Witamy nowe rodziny - wizyta w szpitalu u nowo narodzonych dzieci.

2 CZERWCA (sobota)
godz. 9.00 - Park Wodny
Zawody Pływackie - uczestnictwo w zawodach bezpłatne.

3 CZERWCA (niedziela)
godz. 15.00 - ul. Piłsudskiego 29 - Plac Jana Pawła II
Marsz dla Życia i Rodziny - Marsz mający na celu zamanifestowanie przywiązania do tradycji chrześcijańskiej i uniwersalnej wartości jaką jest rodzina. Po marszu na Placu Jana Pawła II odbędzie się piknik, podczas którego uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi inicjatywami nawiązującymi do tematyki Marszu, a także koncert rodzinnego zespołu "Kapela Dzieci Naszych".

iS (ECK)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego