Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Igor Makal nie będzie już trenował pływaków z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku. Zarząd Powiatu Ełckiego zdecydował o jego zwolnieniu.

Trenerem w MOS-ie Makal będzie jeszcze tylko do końca sierpnia tego roku. Taka decyzja budzi kontrowersje ze względu na jego spore osiągnięcia. W ostatnim czasie podopieczni Makala - Anna Kotowicz i Maciej Falaciński zostali powołani do kadry narodowej. Reprezentowali Polskę podczas wielomeczu pływackiego Polska-Czechy-Słowacja, gdzie wywalczyli trzy medale i przyczynili się do zwycięstwa drużyny narodowej.

Makal oprócz tego, że pracuje w MOS-ie, jest również zatrudniony na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Ełku. Obie te jednostki prowadzi powiat. Zgodnie z zasadami, żeby pracować w dwóch placówkach powiatowych potrzebna jest zgoda Zarządu Powiatu, a ten w przypadku Makala takiej zgody nie wydał. Powód? Po decyzji o wygaszaniu Zespołu Szkół nr 3 w Ełku część nauczycieli zostanie bez etatu. Władze Starostwa zobowiązały się jednak, że zapewnią im miejsca pracy.

Nie chcemy dopuścić do sytuacji, że jedna osoba będzie zatrudniona na dwóch etatach, a inna nie będzie miała pracy, tłumaczy Marek Chojnowski wicestarosta powiatu ełckiego i dodaje: Makalowi zaproponowano, żeby zachował stanowisko trenera w MOS-ie i pół etatu w szkole. Ten jednak na tę propozycję nie przystał.

Igor Makal nie chce zabierać głosu w tej sprawie.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego