Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Ełk będzie miał piłkarską trzecią ligę. Na ten poziom rozgrywek awansował Płomień Ełk.

W przedostatniej kolejce spotkań czwartej ligi Płomień Ełk pokonał bezpośredniego rywala w walce o awans - Znicz Biała Piska 2:1. Goście najpierw postraszyli ełczan - w 23 minucie z rzutu wolnego bramkę strzelił Tomasz Tuttas, ale jeszcze przed przerwą Płomień wyrównał za sprawą Maksyma Mirwy. W drugiej połowie na boisku niepodzielnie rządzili gospodarze, a potwierdzili to kolejnym golem. W 62 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Huberta Molskiego, który celnym strzałem ustalił wynik na 2:1 i wprowadził Płomienia do trzeciej ligi.

Mecz obserwowało kilkuset widzów. Między innymi Jarosław Olszewski, prezes ełckiego Mazura, który oddał ostatni mecz walkowerem. Po meczu rozpoczęła się fiesta. Kibice dziękowali piłkarzom, piłkarze trenerowi Przemysławowi Kołłątajowi i kierownikowi drużyny Romualdowi Szulińskiemu, który jest jednocześnie sponsorem klubu. Obaj pofruwali na rękach zawodników. Nie zabrakło też bezalkoholowego szampana, który wręczył prezydent miasta.

Radość Płomienia, smutek Mazura. Drugi ełcki klub spada do ligi okręgowej. Na dodatek żegna się z czwartą ligą niehonorowo. Ełczanie oddali punkty walkowerem, bo nie pojechali na mecz do Nidzicy ze Startem.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego