Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Działania w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa na kąpieliskach podjęła Gmina Ełk. Wójt udzieli także dotacji ełckiemu WOPR-owi.

Na terenie gminy jest 40 jezior. Sezon co prawda jeszcze się na dobre nie rozpoczął, ale już podejmowane są kroki, żeby kąpiel w akwenach była bezpieczna. Pierwszy z nich to zatrudnienie nurka, który prowadzi oględziny dna jezior i określa, czy w danym miejscu można się kąpać. Na tej podstawie opracowane zostaną tablice informacyjne i znaki, które staną przy kąpieliskach - poinformował wójt Gminy Ełk Antoni Polkowski.

80% kąpielisk znajdujących sie na terenie gminy została już sprawdzona przez płetwonurka. Jak się okazuje największe zagrożenie dla wypoczywających nad wodą stanowią przedmioty wrzucane do wody przez mieszkańców okolicznych miejscowości - informuje Jerzy Sewastianow z Ełckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Gmina we współpracy z ełckim WOPR-em i Komendą Powiatową Policji zorganizowała również akcję profilaktyczną w szkołach. - Zapoznajemy uczniów z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą - informuje Franciszek Kulka prezes Ełckiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

Wójt Gminy Ełk zobowiązał się również udzielić dotacji ełckiemu WOPR-owi, który będzie czuwać nad bezpieczeństwem osób korzystających z akwenów znajdujących sie na terenie gminy.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego