Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Przy Szpitalu Miejskim "Pro-Medica" w Ełku powstał parking dla 230 samochodów osobowych, dobiegają też końca prace przy budowie nowego oddziału intensywnej opieki medycznej.

Łatwiej będzie zaparkować przy Szpitalu Miejskim "Pro-Medica" w Ełku. Na tyłach budynku powstał parking dla 230 dla samochodów osobowych. Znalazło się również miejsce dla dwóch autokarów. To duże ułatwienie dla pacjentów, którzy niejednokrotnie skarżyli się na brak miejsc parkingowych w okolicach szpitala.

Dobiegają też końca prace przy budowie nowego oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Oddział zlokalizowany będzie w nieużywanym dotychczas skrzydle budynku. Na ukończeniu są już prace remontowe pomieszczeń. Obecnie oddział intensywnej opieki medycznej mieści się na parterze szpitala, w części tymczasowo przystosowanej do jego potrzeb i dysponuje 4 łóżkami. Niejednokrotnie zdarzają się przypadki, że oddział jest przepełniony, a pacjenci odsyłani są do innych szpitali.
Po zakończeniu remontu liczba miejsc zwiększy się o trzy. Nowy oddział zostanie również wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do intensywnej opieki medycznej.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zacznie funkcjonować w październiku tego roku, poinformował Maciej Wojciechowski dyrektor ds. lecznictwa Szpitala "Pro-Medica" w Ełku. Koszt budowy nowego oddziału to ok. 1 mln 700 tys. zł.

iS (Radio5)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego