Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Powiat ełcki zrealizuje kolejne przedsięwzięcie we współpracy z litewskim miastem Birsztany. Tym razem dotyczyć ono będzie sportowej aktywności młodzieży na terenie obu samorządów.

Do realizacji zakwalifikowano projekt "Rozwój infrastruktury i partnerskie działania na rzecz wzrostu aktywności sportowej młodzieży". Zakłada on zwiększenie dostępności młodych ludzi do infrastruktury i sprzętu sportowego, co ma pociągnąć za sobą wzrost sportowych umiejętności. Projekt rozpocznie się w sierpniu tego roku.

W Ełku w ramach projektu powstanie boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej i ręcznej przy I Liceum Ogólnokształcącym o wymiarach 18×40 metrów (to ostatnia szkoła powiatowa bez profesjonalnego boiska).
Miasto Birsztany w ramach inwestycyjnej części przedsięwzięcia doposaży natomiast swój już istniejący stadion w sprzęt.

Dodatkowo w pierwszej połowie 2013 roku obie strony przystąpią do sportowej wymiany młodzieży. Z Ełku na Litwę pojadą trzy 30-osobowe grupy, które będą tam uczestniczyły w zajęciach sportowych, kulturowych i integracyjnych. Także na wodzie, ponieważ Birsztany to prężny ośrodek wioślarski. Takie same grupy przyjadą do Ełku z Litwy.

Całkowity koszt projektu to 314 746 tys. euro. Wkład powiatu ełckiego to prawie 25 773 tys. euro (Birsztany dołożą 21,5 tys. euro), reszta pochodzi z dotacji unijnej.

iS (Powiat Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego