Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 1 października 2023 roku, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Szkoły Celne w Ełku
Na ulice Ełku wyjedzie nowy autobus komunikacji miejskiej. Zakup pojazdu sfinansowały wspólnie samorządy miejski i powiatowy.

Autobus marki Mercedes przyjechał do Ełku prosto z fabryki w Mannheim w Niemczech. 10,5-metrowy pojazd jest nieco krótszy niż standardowe autobusy, ale w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Autobus ma wydzielone miejsce na wózek inwalidzki, obok jest miejsce dla wózka dziecięcego, ma także podłogi przystosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się, nie ma tam nawet jednego stopnia - informuje Zbigniew Chojnowski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ełku. Podłoga jest nisko, nie ma problemu z wejściem do środka. Jest rampa wjazdowa dla wózków, która może wytrzymać ciężar 350 kg. Jednorazowo autobus może zabrać 90 osób.

Autobus kosztował ok. 800 tys. zł brutto, czyli 650 tys. zł netto. 400 tys. zł pochodzi z budżetu miasta, 250 tys. zł powiat ełcki pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Tabor MZK liczy obecnie 32 pojazdy. Do końca roku pojawią się dwa kolejne nowe mercedesy. Umowę na ich zakup podpisano dziś w Urzędzie Miasta Ełku. Przetarg na dostawę autobusów wygrała firma EvoBus Polska. Zakup finansowany będzie ze środków budżetu miasta Ełku.

iS (Powiat Ełk, UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego