Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Nowy kościół powstanie na osiedlu Jeziorna w Ełku.

Decyzję taką podjął Biskup Diecezji Ełckiej ks. Jerzy Mazur, pomimo że jest tam już jedna świątynia. Komunikat ordynariusza został odczytany wiernym podczas czerwcowej mszy w kościele p.w św. Rafała Kalinowskiego.

Według planów granice nowej parafii mają obejmować m.in. ul. Grajewską, Matki Teresy z Kalkuty i dalej w kierunku szpitala. Nowa świątynia p.w błogosławionego Jana Pawła II ma powstać przy pętli autobusowej. To właśnie tam w 1999 roku wylądował helikopter, na którego pokładzie był Ojciec Święty. Parafia co prawda została powołana w 2005 roku jednak decyzję o budowie nowej świątyni podjęto właśnie teraz.

Jak poinformował ks. Antoni Skowroński - kanclerz Kurii Biskupiej w Ełku, powód wydzielenia nowej parafii to wciąż rozbudowujące się os. Jeziorna. To również chęć uczczenia wizyty Ojca Świętego w Ełku, dodał ks. Skowroński.

16 czerwca został powołany proboszcz nowej parafii - ks. Tadeusz Białous, dotychczasowy wikary w parafii p.w św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Ełku. Zajmie się on teraz organizowaniem duszpasterskim, strukturalnym i materialnym parafii. Jest szansa, że niebawem z Augustowa zostanie przetransportowana drewniana kaplica. Będzie ona służyć wiernym do czasu wybudowania nowej świątyni.

Według szacunków Kurii Biskupiej w Ełku, liczba wiernych przynależnych do parafii p.w. bł. Jana Pawła II w Ełku to około 3 tysięcy osób.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego