Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Czwórka dzieci w wieku od 2 do 7 lat trafiła do szpitala z podejrzeniem udaru cieplnego. Opiekowała się nimi pijana matka.

Ełccy policjanci zatrzymali 35-letnią kobietę, która będąc pod wpływem alkoholu opiekowała się czwórką swoich małych dzieci. Policjantów o całej sytuacji poinformował zaniepokojony mężczyzna, który przyjechał do 35-latki po ratę kredytu. Mężczyzna poprosił policjantów o interwencję.

Na miejscu funkcjonariusze zastali dzieci w wieku 7, 5, 4 i 2 lat bawiące się na podwórku, które prawdopodobnie cały dzień przebywały na 30-stopniowym upale. Były one zaniedbane, z widocznymi oparzeniami na twarzy. W domu znajdowała się ich matka. Badanie stanu trzeźwości 35-latki wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Dzieci zostały przewiezione karetką do szpitala. Lekarz zadecydował o pozostawieniu ich na oddziale pediatrycznym ze względu na podejrzenie udaru cieplnego. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

35-latka usłyszała zarzut narażenia swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zadecydował o policyjnym dozorze wobec podejrzanej. Będzie musiała ona stawiać się w komendzie jeden raz w tygodniu.

iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego