Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Miasto Ełk znalazło się w gronie najlepszych polskich samorządów w tegorocznym rankingu przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita".
Ełk otrzymał tytuł "najbardziej innowacyjnej gminy" oraz zajął 2. miejsce w kategorii Najlepsza Gmina Miejsko - Wiejska.

W Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" 2012 uhonorowano gminy i miasta, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia przy jednoczesnym zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.

"Rzeczpospolita" wyróżnia najlepsze samorządy już od 15 lat. Oceniając władze samorządowe, autorzy rankingu biorą pod uwagę wiele aspektów: od edukacji po wspieranie przedsiębiorczości. O pozycji w zestawieniu decyduje także m.in. polityka finansowa, wielkość inwestycji, skuteczność w realizacji projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej, współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz skuteczność działań promocyjnych.

Wyniki rankingu są ważne, ponieważ pokazują również co działo się w samorządach w pierwszym roku kadencji. Wyniki Ełku są godne podziwu. Nasze miasto wypracowało drugie miejsce z 38 pozycji w ubiegłym roku.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego