Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
W niedzielę 22 lipca odbędzie się kolejne w tym roku wydarzenie kulinarne - "Podróż ze smakiem" Ełcką Kolejką Wąskotorową do Sypitek, gdzie zaplanowano m.in. koncerty, pokazy kulinarne oraz konkursy z nagrodami rzeczowymi dla publiczności. Gwiazdą imprezy będzie Tomasz Jakubiak - kucharz i dziennikarz kulinarny.

Kulinarne święto rozpocznie się o godzinie 13.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Sypitkach. Wcześniej (o godz. 12.15) z dworca EKW w Ełku do Sypitek wyruszy Ełcka Kolejka Wąskotorowa. Sprzedaż biletów na przejazd prowadzona będzie od godziny 9.00 na stacji EKW. Koszt biletu to 5 zł (dzieci do 10 lat bezpłatnie). Należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona.

Do Sypitek można również dotrzeć we własnym zakresie samochodem lub rowerem. Długość trasy to ok. 18 km (droga K16 w kierunku Augustowa; w Sędkach w prawo i dalej wzdłuż brzegu jeziora Selment Wielki).

Gwiazdą kulinarną tegorocznej "Podróży ze smakiem" będzie Tomasz Jakubiak - kucharz i dziennikarz kulinarny, gospodarz programu "Jakubiak w sezonie" w telewizji kuchnia.tv. Od kilku lat związany z porannym programem Dzień Dobry TVN. O jedzeniu potrafi opowiadać godzinami, okraszając historie właściwym sobie poczuciem humoru.

W programie przewidziano również: koncert muzyki dziecięcej, koncert zespołu DIWERS oraz konkursy kulinarne z nagrodami dla publiczności.

PROGRAM:

12.15 - odjazd kolejką ze stacji EKW w Ełku (do Sypitek)
13.00 - rozpoczęcie
13.15 - koncert muzyki dziecięcej
14.15 - pokaz kulinarny Tomasza Jakubiaka
14.45 - konkursy kulinarne dla publiczności
16.00 - koncert zespołu DIWERS
16.45 - odjazd kolejką do Ełku
17.00 - zakończenie

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego