Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Ulica Kajki w Ełku nie ma właściciela? Nie przyznają się do tego ani samorząd miejski, ani GDDKiA.

Sprawa wyszła na jaw w związku z obiecaną, a do tej pory nie wykonaną przebudową skrzyżowań ulicy Kajki z Grodzieńską i Tuwima. Inwestycja miała być zrealizowana w ramach budowy III i IV etapu obwodnicy miasta. Skrzyżowanie miało zostać przebudowane, miała tam również powstać sygnalizacja świetlna. Tymczasem budowa obwodnicy została zakończona, droga została oddana już do użytku, a na wspomnianych skrzyżowaniach nie zrobiono nic.

Prace nie zostały wykonane w zapowiadanym kształcie i terminie, ponieważ ani Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ani samorząd miejski nie przyznają się do ulicy Kajki.

Gdybyśmy mogli to sami zrobić, to byśmy to zrobili, ale to droga krajowa, mówił podczas otwarcia III i IV etapu obwodnicy miasta Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

Innego zdania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Z chwilą zakończenia budowy obwodnicy Ełku, ulica Kajki przeszła w posiadanie samorządu miejskiego - odpowiada Karol Głębocki rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Z chwilą oddania do użytku obwodnicy, ulica Kajki stała się drogą niczyją.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego