Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Kolejny duży sukces na koncie zawodników wioślarskiej sekcji MOS Ełk. Dwójka podwójna mężczyzn wagi lekkiej w składzie Łukasz Hińcza i Dawid Kamiński wywalczyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbyły się na torze Malta w Poznaniu.

Medaliści z Ełku to już doświadczeni wioślarze. W 2011 roku podopieczni Tadeusza Zemela wypływali brąz w czwórce podwójnej wagi lekkiej Mistrzostw Polski Seniorów (razem z Piotrem Krzymińskim i Sebastianem Raczkowskim) oraz srebro i brąz w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, także w czwórce.

W Poznaniu ełczanom do zwycięstwa zabrakło zaledwie 0,35 sekundy. Wygrała osada z Warszawy, druga była reprezentacja AZS AWF Gorzów Wielkopolski.

W regatach wzięli udział także wioślarze, którzy jeszcze do niedawna pływali w barwach MOS Ełk. Sebastian Raczkowski i Krzysztof Strupiński (obaj na czas studiów reprezentują AZS Gdańsk) zajęli 6. miejsce w dwójce podwójnej. W konkurencji czwórek stanęli natomiast na najwyższym stopniu podium.

W Poznaniu rozgrywane były też Mistrzostwa PZTW Młodzików - młodziczka z MOS Ełk Olga Szczawińska zajęła 6. miejsce. Warto dodać, że był to pierwszy start tej zawodniczki w zawodach ogólnopolskich.

iS (Powiat Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego