Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Za bohaterską postawę został odznaczony 12-letni Kuba Bajkiewicz z Prostek. Chłopiec uratował 5-letniego Huberta, który wpadł do 6-metrowej studni.

Do zdarzenia doszło, gdy 5-letni Hubert bawił się na podwórku sąsiadów. W pewnym momencie wszedł na pokrywę zabezpieczającą studnię. Klapa obsunęła się, a dziecko wpadło do środka. Chłopiec nie utonął tylko dlatego, że zatrzymał się na zamontowanej w poprzek studni rurze.

Pierwszy na miejscu zdarzenia był 12-letni Kuba. To on wezwał pomoc. Postawę Kuby docenili policjanci, strażacy i samorządowcy.

Podczas sesji rady Gminy Prostki małemu bohaterowi wręczono listy gratulacyjne. Podziw dla zachowania 12-latka wyrazili: Bożena Bagan - wójt gminy Prostki, Marek Hyzopski - Komendant Powiatowy Policji w Ełku oraz Marek Markowski - zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Bohaterska postawa Kuby została nagrodzona. Tymczasem funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ełku sprawdzają, czy rodzice 5-latka właściwie sprawowali nad nim opiekę. Prowadzone postępowanie wyjaśni czy doszło do narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego