Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 21 września 2023 roku, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Szkoły Celne w Ełku
Przedstawiciele szwedzkiego parlamentu odwiedzili Ełk, by poznać nasze osiągnięcia w pozyskiwaniu i wykorzystaniu funduszy unijnych.

22 sierpnia do Ełku z wizytą studyjną przyjechała delegacja parlamentarzystów ze Szwecji. Spotkanie z przedstawicielami samorządu miasta było jednym z punktów oficjalnej wizyty na Warmii i Mazurach.

Członkowie szwedzkiego parlamentu odwiedzili Ełk, by dowiedzieć się, w jaki sposób zrealizowane inwestycje z funduszy unijnych mają wpływ na rozwój regionu.

Gości przywitali: Stefan Węgłowski Przewodniczący Rady Miasta Ełku oraz Kamil Buksa Zastępca Prezydenta Miasta, którzy zaprezentowali Szwedom projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z zakresu kultury, sportu oraz biznesu.

W czasie wizyty w Ełku parlamentarzyści mieli okazję odwiedzić wybrane inwestycje realizowane przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej. Były to inwestycje realizowane zarówno przez samorząd miasta, jak i przez prywatnych przedsiębiorców.

Goście dziękując za możliwość odwiedzenia Miasta, chwalili sposób w jaki jest ono zarządzane, skuteczność w pozyskiwaniu funduszy unijnych oraz ilość zrealizowanych inwestycji. Podkreślili, że bardzo dobrą praktyką jest fakt, że Miasto Ełk sukcesywnie alokuje środki w nowych obszarach, bo pozwala to na osiągnięcie efektu synergii i szybszej poprawy jakości życia mieszkańców.

W składzie zagranicznej delegacji znaleźli się: Carina Adolfsson Elgestam, Christer Engelhardt, Kerstin Haglö oraz Krister Örnfjäder.

iS (UM Ełk)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego